«الَّذِينَ يَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَيَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ أُوْلَئِكَ الَّذِينَ هَدَاهُمُ اللَّهُ وَأُوْلَئِكَ هُمْ أُوْلُوا الْأَلْبَابِ»      عاقلان هدایت یافته،حرفها را میشنوند و سپس بهترین را انتخاب میکنند(سوره مبارکه زمر آیه 18)      
شنبه ۱۶ مهر ۱۴۰۱ - 02:43 - 2022 October 08
کد خبر: ۷۶۳۰
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۱
آیت‌الله رئیسی اعلام کرد:
رییس جمهور افزود: برخلاف گذشته امروز در حوزه نفت مشکل نداریم و بدون اینکه تعهدی جدیدی بپذیریم با همان وضعیت سابق نفت را می فروشیم که در حد قابل قبول هم است.
آیت الله سید ابراهیم رئیسی ظهر دیروز در بین اقشار مختلف مردم بجنورد، اظهار کرد: استان خراسان شمالی مردمانی بسیار با بصیرت، با احساس مسوولیت و خونگرم دارد و روحیه پذیرایی از زائران امام رضا(ع) را در طول تاریخ تجربه کرده اند.
 
رئیس جمهور افزود: مردم خراسان شمالی با گویش های ترک، فارس، ترکمن، تات و فارس در کنار یکدیگر با وحدت زندگی می کنند و مردم این خطه در پیروزی انقلاب اسلامی، حریم و حرم خوش درخشیده‌اند.
 
وی ادامه داد: مردمانی پرتلاش که محور کارشان کشاورزی و دامداری است؛ مردمان این استان مردمانی تولید کننده هستند و البته امروز تولید در کشور بسیار مهم و محور کار است.
 
رئیسی با اشاره به اینکه دانشگاه‌های خراسان شمالی نیروهای خوبی را پرورش داده‌اند، تصریح کرد: باید زمینه‌ای ایجاد شود تا از نعمت حضور این جوانان برخوردار شویم و شرایط برای اشتغال و به کار گیری آنان فراهم شود.
 
رئیس جمهور با تأکید بر بهره‌وری درست از امکانات و ظرفیت‌ها گفت: پتروشیمی خراسان در بجنورد کار ارزشمندی است اما باید تغییرات در آن اتفاق بیفتد، ضرورتی ندارد از آب شرب برای صنعت استفاده شود بلکه باید از پساب بهره گرفته شود و از ظرفیت اب شرب برای رفع نیاز مردم بهره‌گیری شود.
 
وی تصریح کرد: حداکثر تا آخر سال جاری باید آب شرب و کشاورزی که اکنون در پتروشیمی استان استفاده می‌شود، در اختیار مردم قرار گیرد. از سوی دیگر نیز باید با توسعه چند برابری صنایع این مجموعه برای مردم اشتغالزایی فراهم شود و البته این مهم نیاز به سرمایه‌گذاری جدی دارد.
 
رئیسی ادامه داد: دامداران و کشاورزان استان هم باید احساس کنند که کارشان قابل پیش‌بینی و برنامه‌ریزی است. دولت هم باید با ارائه تسهیلات مناسب، محصولات آنها را با قیمت مناسب خریداری نماید.
 
از ۷۰۰ فوتی کرونایی به صفر رسیده‌ایم
رئیس جمهور در ادامه با اشاره به شرایط مطلوب کنترل بیماری کرونا در کشور، گفت: در آغاز کار دولت سیزدهم با مشکل کرونا مواجه بودیم و روزانه ۷۰۰ خانواده در ایران داغدار می شدند، این روزها اما تعداد فوتی‌ها به صفر رسیده در حالی که امروز کرونا در برخی کشورها تا ۵۵۰ نفر در روز را قربانی می‌کند.
 
وی ادامه داد: در کشور ما به لطف خداوند و با توکل بر او و به برکت مجاهدت‌های کادر درمان و پرستاران کشور که جانشان را در میان گذاشتند تا از جان مردم صیانت شود،‌ به این شرایط رسیده‌ایم.
 
ماهانه ۱۲ تا ۱۳ هزار میلیارد تومان بدهی و فاکتور هزینه‌های دولت قبل را پرداخت می‌شود
رییس جمهور در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه دولت ۴۸۰ هزار میلیارد ریال کسری بودجه داشت گفت: این رقم کمی نیست هم اکنون کسری بودجه داریم و حتی به ما گفته می شد که با کسری بودجه چه کار می‌کنید.
 
آیت الله رییسی افزود: تلاش کردیم تا تولید نفت را افزایش دهیم و دیگر اقداماتی انجام دادیم تا کسری بودجه را بدون اینکه پول چاپ کنیم و یا از بانک مرکزی استقراض کنیم، سال ۱۴۰۰ را پشت سر بگذرانیم.
 
وی ادامه داد: هم اکنون هر ماه بین ۱۰ تا ۱۲ هزار میلیارد تومان و حتی ۱۳ هزار میلیارد تومان هزینه‌های را که از قبل انجام شده، پرداخت می کنیم و این هزینه پیش از ما انجام شده بود و دولت فعلی باید آن را پرداخت کند.
 
رییس جمهور افزود: برخلاف گذشته امروز در حوزه نفت مشکل نداریم و بدون اینکه تعهدی جدیدی بپذیریم با همان وضعیت سابق نفت را می فروشیم که در حد قابل قبول هم است.
 
وی با بیان اینکه درآمد کشور افزایش پیدا کرده است گفت: علاوه بر ۴۸۰ هزار میلیارد ریال کسری بودجه، حقوق ها را پرداخت  می‌کنیم و هزینه هایی هم داشته‌ایم.
 
آیت الله رییسی با بیان اینکه دولت به دنبال عادلانه کردن دستمزدها هست، تأکید کرد: کارکنان، کارمندان، کارگران، معلمان مطالبات به حقی دارند و البته دولت با توجه به امکاناتی که در دسترس دارد به دنبال بسط عدالت در حقوق و دستمزدها و عدالت در توزیع امکانات است.
 
رئیس جمهور در ادامه با بیان اینکه هدف از سفرهای استانی رصد مسائل از نزدیک است، گفت: می‌شود در تهران به صورت تصویری در جریان امور استان‌ها قرار گرفت، اما قطعا حضور موثرتر است. تجربه با مردم بودن و از نزدیک سخن مردم شنیدن را داریم و همواره معتقد هستیم که باید از نزدیک با مردم ارتباط گرفت و سخن مردم را شنید.
 
بدون چاپ پول رشد اقتصادی داشتیم
وی با اشاره به اینکه طبق آمار اعلامی بانک مرکزی در سه ماهه آخر سال، بیان شد که اگر چاپ پول نداشته باشیم با مشکل مواجه می شویم اما با همین مراقبت ها چهار دهم درصد رشد اقتصادی، به رشد چهار درصدی رسیده است.
 
رییس جمهور ایران با اشاره به اینکه در کشور با برنامه ریزی‌ها سعی در این است که زمینه رشد اقتصادی و ارزش پیدا کردن پول ملی را افزایش دهیم، گفت: اگر پول ملی بی ارزش شود، هر میزان حقوق اضافه شود حریف گرانی نخواهیم شد و باید حتما وضعیت تورم مهار شود.
 
وی اظهار داشت: از شرایط زندگی مردم در شهر و روستاها اطلاع دارم و با مردم در ارتباط هستم و به دنبال رفع مشکل مردم هستم.
 
آیت الله رییسی گفت: با بهتر شدن وضعیت کر‌ونا، کسب و کارها شروع شد، مدارس آغاز به کار کرد و شرایط وضعیت مطلوبی گرفت.
 
وی گفت: امروز یک سرمایه بزرگ داریم که بعد از اتکا به خدا، هر کاری که بعضی ها معتقد هستند غیرقابل انجام است، قطعا با تبعیت از شهدا و سردار سلیمانی شعار ما این است و با کمک مردم و اتکا به خدا و مشارکت مردم می توانیم بر تمام مشکلات فائق شویم.
 
آیت الله رییسی با اشاره به اینکه رهبری فرمودند هیچ مشکل حل نشدنی وجود ندارد، گفت: مردم خراسان شمالی بدانید، در این شرایط و وضعیت کشور، پشتیبانی مردم و تصمیم و اراده دولتمردان و تلاش همه اقشار در جامعه که سرمایه های نظام هستند قطعا آینده ای روشن در انتظار کشور خواهد بود.
 
وی با بیان اینکه دشمن با افزایش تحریم ها و تهدیدها و تنگ تر کردن حلقه محاصره می خواهد به مردم فشار وارد کند، اما با مقاومت مردم این تحریم ها شکست خورده و ما به عنوان نماینده مردم به آنها می گوییم که با ملت ایران با زبان زور صحبت نکنید، جواب نخواهد داد.
 
رییس جمهور ایران اضافه کرد: با گذشت ۴۳ سال از عمر با برکت انقلاب اسلامی ایران و مقاومت مردم در این ایام، دشمن به دنبال این است که با جنگ اقتصادی، دنبال ناامیدی در بین مردم باشد.
 
وی گفت: در جنگ رسانه ای که دشمن به راه انداخته است، همه وظیفه تبیین داریم و همه بدانند که در جهاد تبیین باید روشنگری کنند و اجازه ندهند که دشمن ایجاد ناامیدی کند.
 
هرکسی در هرجایی در عمل در دل مردم امیدآفرینی کند
آیت الله رییسی خاطرنشان کرد: هر کسی در هر جایگاهی مشغول به هر فعالیتی است، باید در مردم و دل مردم ایجاد امید کند و این امید تنها با حرف میسر نمی‌شود، بلکه مردم باید در عمل به این موضوع برسند.
 
رییس جمهور ایران یادآور شد: تمام ادارات، سازمان و ارگان های که به نام انقلاب خدمت می کنند باید در دل جوان ایرانی ایجاد امید کنند، زیرا همه موظف هستیم به عنوان خدمتگذار، به تمام وجود به مردم خدمت کنیم.
 
وی با بیان اینکه حاج قاسم موانع را کنار زد، پیروزی را به دست آورد و روزی اعلام شد که پایان کار داعش در منطقه است، گفت: قطعا این اتفاق و پیروزی با پشتکار، توکل به خدا، اعتماد به نفس به بار نشست که حاج قاسم این کار را انجام داد.
 
آیت الله رییسی گفت: امروز جوان ایرانی با اتکا به خدا، قطعا می تواند به پیروزی و موفقیت های زیادی دست‌یابد و قابل انجام است.
 
وی گفت: با تمام وجود خدمت گذاری برای مردم را افتخار خودم می دانم و همه تلاش مان براین است که وضعیت کشور در تراز جمهوری اسلامی ایران و در شأن مردم و جایگاه ملت ایران باشد.
 
رییس جمهور ایران در انتها اظهار داشت: در کشور به اندازه ۵۰ سال پروژه نیمه تمام داریم، اما به دنبال اولویت ها هستیم و اولویت‌های استان مسئله ماست که قطعا به همه آنها رسیدگی خواهد شد.
منبع: رجا نیوز
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین